Nacházíte se na: Theofil > Duchovní život > Dopisy Markétě 4

Dopisy Markétě 4

bl. Alžběta od Trojice, 22.1. 2013

"Neobávej se, že moje štěstí pomine, protože jeho jedinou příčinou je Pán Bůh a On se nikdy nemění." Dopis bl. Alžběty od Trojice (+ 1906) č. 95.

 

Úvod k dopisům 

 

D 95

[kolem 20. září 1901]

J. M. + J. T.[1]

Amo Christum![2]

 

Jak jsem šťastná, moje milá maličká, když si představím, že tě můj dopis zastihne v Labastidě, kde budeš mít jinou starší sestru místo svojí Bětky; ale víš dobře, že je přece u tebe, naše duše jsou tak sjednocené v Tom, který je sama Láska. Ach! Jak je dobré být Jeho! 2. října budeme zvláštním způsobem spojeny v modlitbě za našeho drahého tatínka.[3] Víš, zdá se mi, že tam nahoře je šťastný, že je jeho malá na karmelu. Od té doby, co jsem tady, cítím se mu ještě blíž. Ach! Na karmelu je to tak dobré! Neobávej se, že moje štěstí pomine, protože jeho jedinou příčinou je Pán Bůh a „On se nikdy nemění"[4].

Matka podpřevorka má duchovní obnovu a chodí se spuštěným závojem, nepromluvím s ní ani slovo, ale jsem moc ráda, že ji můžu vidět tak ztracenou v Bohu, takže toho vůbec nelituju, takto se má milovat. Obě moje sousedky v celách mají duchovní obnovu, kdybys věděla, jak mě to láká!

Paní Massietová mi napsala pár řádek, aby mě požádala o modlitbu za jejího bratra, toho, co byl v Carcassone. Právě prodělal těžkou operaci hrdla, lékaři se obávali, že ho nezachrání. Naše ctihodná Matka mi dovolila hned jí napsat pár řádek. Ach! Markétko moje, jak dobře je v naší drahé cele! Když do ní vstoupím, hned se cítím sama se svým Snoubencem[5], v němž mám všechno, tedy i svoji maličkou, to znamená, že ani nemůžu říct, jak jsem šťastná. Trávím v ní krásné hodiny: usadím se se svým Křížem u našeho okna a pak s velkým zápalem šiju, moje duše zatím zůstává u Něho. S Bohem, jdu do chóru modlit se matutinum a doufám, že i laudy[6]. Posílám ti svá nejněžnější pozdravení a ještě jednou ti děkuju za všechno, co jsi udělala pro svou starší sestru.

 

M. A. od Trojice

 

Už nemám známky, kdy se vrátíte?

Nezpůsobuju vám bolest, když vám vyprávím o svém štěstí? Nežárlete, tolik na vás myslím, moje drahé, tolik vás mám ráda!

  

[Z francouzského originálu přeložila Alžběta Dřímalová.]  

 

Více o bl. Alžbětě od Trojice 

 

Související články:

Raoul Plus: Jsme nebem  
Alžběta od Trojice - životopis
Alžběta od Trojice: Můj Bože, Trojice 
Lukáš Drexler: Alžběta od Trojice - recenze  

 

Poznámky:


[1] Značka J. M. + J. T. znamená Josef, Maria, Ukřižovaný, Jan od Kříže a Terezie od Ježíše, hlavní patroni karmelitánského řádu.

[2] Lat. Miluji Krista.

[3] 2. října je výročí smrti Alžbětina otce v roce 1887.

[4] Modlitba sv. Terezie z Avily.

[5] „Snoubenec", „Milý", „Mistr" jsou označení Ježíše.

[6] Laudy jsou ranní modlitba oficia; Alžběta doufá, že se je bude moci modlit, pokud ji představená nepošle spát.

 

[RSS]

Přečteno 1322x

další články