Nacházíte se na: Theofil > Duchovní život > Dopisy Markétě 8

Dopisy Markétě 8

bl. Alžběta od Trojice, 9.6. 2013

"On je moje Nekonečno, v Něm miluji, jsem milována a mám všechno." Další střípek z niternosti blahoslavené karmelitky Alžběty od Trojice (+ 1906).

 

Úvod k dopisům  

  

D 117

[30. května 1902]

J. M. + J. T.[1]

Pátek večer

 

Markétko moje,

říkala jsi mi, že máš moc ráda, když tě o něco prosím, a tak za tebou přicházím, abych ti řekla, že by od tebe bylo velmi laskavé, kdybys mohla přijít k nám zazpívat Pozdravení příští pátek o slavnosti Nejsvětějšího Srdce, je to v pět hodin. Možná budeš mít potíže sehnat naše přítelkyně kvůli průvodu svatého Ignáce, ale doufám, že to dokážeš. Nemohla bys něco hezkého zazpívat úplně sama? Paula de Chorey snad bude moci přijít, i Marie Luisa bude ráda, že může udělat něco pro Nejsvětější Srdce našeho Pána, pokud jde o Alici, ta určitě nepůjde k otcům, když má velký smutek. Prostě, Markétko moje, zkus to zařídit. Cítím tvou přítomnost v kapli mezi polednem a jednou hodinou, takové splynutí našich dvou duší v Něm. Ach, kdybys věděla, jak jsme si blízko! Pokračuj v tom společenství se Třemi skrze všechno, to je ten střed, v němž se setkáváme. Mám tě moc ráda, Markétko moje, v neděli půjdu ke svatému přijímání za tebe, pak strávím den v chóru a ty tam budeš se mnou, u Něho je tak dobře, že? Vidíš, On je moje Nekonečno, v Něm miluji, jsem milována a všechno mám. Pevné a hluboké sjednocení. Řekni mamince, že jsem dostala její vzkaz.

Promiň mi ten papír, chtěla jsem jej přiblížit k naší lampě, abych ho rychleji usušila, a spálila jsem spodní část listu.

Tvoje Bětka, která je „jedno" s tebou.

Řekni paní d'Avout, že se modlím na její úmysl.

 

[Z francouzského originálu přeložila Alžběta Dřímalová.]  

 

Více o bl. Alžbětě od Trojice 

 

Související články:

Raoul Plus: Jsme nebem  
Alžběta od Trojice - životopis
Alžběta od Trojice: Můj Bože, Trojice 
Lukáš Drexler: Alžběta od Trojice - recenze  

 

Poznámky:


[1] Značka J. M. + J. T. znamená Josef, Maria, Ukřižovaný, Jan od Kříže a Terezie od Ježíše, hlavní patroni karmelitánského řádu.

 

[RSS]

Přečteno 1160x

další články