Nacházíte se na: Theofil > Duchovní život > Dopisy Markétě 11

Dopisy Markétě 11

bl. Alžběta od Trojice, 18.11. 2014

"Raduji se z tvého štěstí, děkuji Pánu Bohu (a svaté Terezii) a prosím je, aby to štěstí stále rostlo a aby moje sestřička byla tak šťastná jako já," píše v jednom z dalších dopisů své rodné sestře Markétě blahoslavená karmelitka Alžběta od Trojice (+ 1906).

´

Úvod k dopisům 

D 144

[1. listopadu 1902]

J. M. + J. T.[1]

Dijonský karmel 1. listopadu

 

Moje drahá Markéto,

tvůj milý dopis mě moc potěšil, tolik na tebe myslím a ujišťuju tě, že pro moje srdce jsou si Dijon a Sainte Maxime velmi blízko. Raduji se z tvého štěstí, děkuji Pánu Bohu (a svaté Terezii) a prosím je, aby to štěstí stále rostlo a aby moje sestřička byla tak šťastná jako já!

V úterý jsem viděla maminku, říkala mi, jakou radost jí působí vaše krásné dopisy. Má jich opravdu zapotřebí, protože jí čas ubíhá pomaleji než nám, ale ve své samotě se těší z našeho štěstí, vždyť víš, že vždycky žila jenom pro nás. Ve čtvrtek ráno musela i ona doprovodit naši drahou Alici k malým sestrám. Navštívila mě totiž několik dní před svým odchodem, je mi velmi sympatická.

Poděkuj Jiřímu[2] za jeho milé (a laškovné) pozdravení, které mě dojalo; myslím, že mé poděkování bude lépe přijato, když je předá jeho drahá Markéta, tak ti to svěřuju. Že se člověk neunaví pohledem na to nádherné moře? Pamatuješ, když jsme spolu naposledy viděly moře na Skále Panny Marie u Biarritzu? Jak krásné chvíle jsem tam strávila, veliké prudké vlny se valily na skály, bylo to nádherné, moje duše se chvěla před tak velkolepou podívanou! Pořádně si toho užívej s Jiřím a mysli na to, že na karmelu mám také takové rozsáhlé obzory. Nezapomeň na mě v Carlipě, v Limoux ani při svých návštěvách přátel; jedu s vámi všude. Za čtrnáct dní se tedy potkáme, ale vlastně jsme se ani neopustily, že? Kdybys věděla, jak tě zahrnuju modlitbou! A ty taky, moje maličká, modli se za svou Bětku, aby se už brzy stala nevěstou[3], už to trvá dlouho!

Oběma vám dohromady posílám láskyplné pozdravy a děkuju Jiřímu, že tak hýčká Markétku, kterou jsem tak ráda hýčkala já.

Alžběta od Trojice

Měla bys poprosit Marii Luisu, aby tě zavedla na karmel v Carcassone.

[Z francouzského originálu přeložila Alžběta Dřímalová.] 

 

Více o bl. Alžbětě od Trojice 

 

Související články:

Raoul Plus: Jsme nebem  
Alžběta od Trojice - životopis 
Alžběta od Trojice: Můj Bože, Trojice 
Lukáš Drexler: Alžběta od Trojice - recenze  

 

Poznámky:


[1] Značka J. M. + J. T. znamená Josef, Maria, Ukřižovaný, Jan od Kříže a Terezie od Ježíše, hlavní patroni karmelitánského řádu.

[2] Svému švagrovi, Markétinu manželovi.

[3] Skrze věčné sliby.

 

[RSS]

Přečteno 1153x

další články