Nacházíte se na: Theofil > Duchovní život > Dopisy Markétě 13

Dopisy Markétě 13

bl. Alžběta od Trojice, 9.12. 2014

Další dopis rodné sestře Markétě od blahoslavené karmelitky Alžběty od Trojice (+ 1906). Alžběta píše o Markétině narozeném děťátku: "Cítím se úplně proniknutá úctou při pohledu na tento malý chrám Nejsvětější Trojice; její duše mi připadá jako krystal, který vyzařuje Pána Boha, a kdybych byla u ní, poklekla bych a poklonila se Tomu, který v ní přebývá."

 

 

Úvod k dopisům 

 

D 197

[12. (?) března 1904]

J. M. + J. T.[1]

 

Markétko moje drahá,

dnes ráno při rekreaci jsme měly opravdovou oslavu tvojí Bětušky[2]. Naše ctihodná a tak hodná Matka byla celá šťastná, když nám ukazovala její fotografii, asi uhodneš, že srdce tety Alžběty tlouklo jako o život!

Ach, Markétko moje, mám toho andílka tak ráda, myslím, že tolik co jeho maminku, a to není vůbec málo. A pak, víš, cítím se úplně proniknutá úctou při pohledu na tento malý chrám Nejsvětější Trojice; její duše mi připadá jako krystal, který vyzařuje Pána Boha, a kdybych byla u ní, poklekla bych a poklonila se Tomu, který v ní přebývá.

Markétko moje, polib ji za její tetu karmelitku a vezmi s sebou její duši k usebrání s tvojí Bětkou. Kdybych ještě byla s vámi, jak ráda bych ji chovala, kolébala ... a co všechno ještě. Ale Pán Bůh mě povolal na horu[3], abych byla jejím andělem, abych ji zahrnovala modlitbou, a všechno ostatní Mu s radostí přináším jako oběť za ni; pro moje srdce už neexistuje žádná vzdálenost a jsem vám tak blízko, cítíš to taky, že? Vidím, že Pán Bůh vyslýchá modlitby svých karmelitek, protože miminku i mamince se daří dobře. Naše ctihodná Matka byla opravdu šťastná ze zpráv, které jí naše hodná maminka dnes poslala, jsem si jistá, že svatý Josef dovrší své dílo a že budeš moci svou drahou dceru kojit. Modlím se na tento úmysl, protože vím, jak je ti milý!

Jsem opravdu ráda, že ti můžu poslat tyto verše. Poznáš hned, že nejsou ode mne: naše Matka dovolila jedné z mých sester, aby mi půjčila svou múzu ke zpívání u Bětuščiny kolébky. Tam se s tebou potkávám, drahá maminko. Kdybys viděla, jak jsem dojatá, když si pomyslím, že jsi matkou ... Svěřuju tebe a tvého andílka Tomu, který je Láska, s vámi se Mu klaním a na Jeho srdci vás objímám.

 

Tvá Alžběta od Trojice, n. k. ř.[4]

Řekni svému milému manželovi, jak se připojuju k jeho radosti a jak mě potěšila jeho fotografie. Obejmi také šťastnou babičku i za tu druhou Alžbětu, která ji má ráda z celého svého srdce karmelitky a která je šťastná, že má její milý obraz tak dobře vyrytý do srdce. Jsem moc ráda, že máš u sebe milou sestru Terezii.

 

[Z francouzského originálu přeložila Alžběta Dřímalová.] 

 

Více o bl. Alžbětě od Trojice 

 

Související články:

Raoul Plus: Jsme nebem  
Alžběta od Trojice - životopis 
Alžběta od Trojice: Můj Bože, Trojice 
Lukáš Drexler: Alžběta od Trojice - recenze  

 

  Poznámky:


[1] Značka J. M. + J. T. znamená Josef, Maria, Ukřižovaný, Jan od Kříže a Terezie od Ježíše, hlavní patroni karmelitánského řádu.

[2] Markétě se narodila dcera Alžběta, jíž budou říkat Bětuška.

[3] Na horu Karmel.

[4] Sestra Marie Alžběta od Trojice, nehodná karmelitánská řeholnice.

[RSS]

Přečteno 1321x

další články