Nacházíte se na: Theofil > Panna Maria > Ó Matko milovaná

Ó Matko milovaná

Marta Robinová, 7.5. 2018

Jedna z modliteb Boží služebnice Marty Robinové (+1981) k Panně Marii, tedy k té, kterou tato francouzská mystička znala nejen pohledem víry, ale i pohledem mystických zjevení a nadpřirozených navštívení Matky Boží.

   

panna-maria-001-men.jpg

   

Ó Matko milovaná,

Ty, která tak dobře znáš cesty svatosti a lásky, nauč nás často pozvedat svého ducha a své srdce k Nejsvětější Trojici, upnout k ní svou úctyplnou a vroucí pozornost. A jelikož s námi putuješ na cestě věčného života, nezůstávej netečná k slabým poutníkům, jichž se Tvá láska ráda ujímá. Obrať k nám své milosrdné oči, přitáhni nás do svého jasu, zahrň nás svou něhou. Unášej nás stále dál a výš do nebeské nádhery.

Ať nikdy nic nedokáže zkalit náš pokoj ani nás odvrátit od myšlenky na Boha, ale ať nás každá minuta unáší dále do hlubin vznešeného Tajemství, až do okamžiku, kdy duše, naplněná světlem spojení s Bohem, uvidí všechny věci ve věčné lásce a jednotě.

Tak se staň.

 

[Český překlad převzat z knihy Jean Guitton: Portrét Marty Robinové, Nové Město nad Metují 1991, a upraven redakcí Revue Theofil s přihlédnutím ke znění modlitby v samizdatové publikaci Marta, 1902-1981.]

 

Od téže autorky:

Letnice

   

Související články:

František od Panny Marie: Účast Panny Marie na životě Nejsvětější Trojice  
Marcin Jan Janecki: Sjednocení s Bohem skrze sjednocení s Marií podle Marie Petyt  
Lukáš Drexler: "Skrze ni, s ní a v ní" neboli o duchovním mateřství Panny Marie  
Lukáš Drexler: Jsou křesťanští mystici breathariáni? 
Jan van Ruysbroeck: Myšlenky o Panně Marii 
Vidět Marii znamená vidět Ježíše 

 

marianske-inspirace-002-b.jpg
   

[RSS]

Přečteno 1554x

další články