Nacházíte se na: Theofil > TÉMATA > Náboženství a hry

Náboženství a hry

Revue 5.4. 2021

Myšlenka hazardu lidi dlouho fascinovala, ale někteří mohou pochybovat o tom, jak náboženství souvisí s kasiny. Za prvé, hazardní hry ignorují koncept odpovědného vládnutí. Podle Bible všechno patří Bohu. Tím jsme postaveni do role hospodářů, odpovědných za vše, co je nám svěřeno. Proč je ale hazard porušením náboženských hodnot? A jak to ovlivňuje naše životy?

Katolíci jsou obecně opatrní vůči hazardním hrám v kasinech. Nedávno se však biskupové z Pensylvánie zabývali problémem hazardu na říčních lodích. Biskupové sice neřekli, že kasina jsou hříšná, ale také stanovili normy pro hazard a doporučili katolíkům, aby hazardovali zodpovědně. Říká se, že chudí by měli být odměněni milosrdenstvím a spravedlností. Ale problém katolíků a hazardních her v kasinech je složitý. Ačkoli to není přísně zakázáno, katolická veřejná politika má tendenci být opatrná a současný papež ztěžuje přijímání zákonů o hazardních hrách v kasinech.

Přestože je hazard v mnoha zemích legální, jen málo výzkumníků zkoumalo vliv náboženství na chování českých hráčů online kasin. Výzkum z nedávného průzkumu provedeného Českou národní komisí pro studium dopadu hazardu ale ukazuje, že náboženské přesvědčení přímo nesouvisí s online kasiny https://casinoonline-cz.com/ . Existuje však významný rozdíl mezi lidmi, kteří hazardní hry hrají, a těmi, kteří ne.

Kromě hazardních her existují i ​​další formy charity. Některá náboženství například přijímají určité formy hazardních her jako způsob, jak získat peníze pro svou církev. Mezi nimi jsou lotto a tomboly. Taková charitativní činnost může být povolena, pokud příjem z takové činnosti prospívá církvi. Otázka však zůstává otevřená: může věřící člověk hrát v loterii?

Přestože hazardní hry jsou v mnoha částech světa legální činností, jen málo náboženských skupin studovalo roli náboženství v tomto odvětví. Jedna studie však zjistila, že účast na bohoslužbě byla spojena s nižší úrovní hazardních her. Lidé, kteří navštěvovali bohoslužby, byli více prosociální a méně náchylní k hazardu. Zjištění potvrdila i zjištění Národní komise pro studium dopadu hazardu. Studie však jasně neuvedla důvod této asociace.

[RSS]

Přečteno 17x

další články