Nacházíte se na: Theofil > Duchovní život > Dopisy Markétě 15

Dopisy Markétě 15

bl. Alžběta od Trojice, 2.1. 2015

Další z dopisů rodné sestře Markétě od blahoslavené karmelitky Alžběty od Trojice (+ 1906). Alžběta píše: "Prosím Pána Boha, aby naplnil všechny touhy tvého širokého zlatého srdce, aby tě zasáhl ohněm své lásky, abys pod jejími božskými paprsky rostla a rozvíjela se."

 

Úvod k dopisům 

 

D 204

[19. července 1904]

J. M. + J. T.[1]

Úterý večer karmel

„Pohled Boží na ní spočívá, Jeho láska ji obklopuje jako hradbou."[2]

 

Drahá sestřičko, „ozvěno mé duše", tak nazývala Terezie od Dítěte Ježíše jednu ze svých sester. Těší mě nazývat tě tímto něžným jménem dnes večer, před tvým svátkem, v den, kdy jsem tě tak ráda hýčkala. Květino moje drahá[3], milovaná Markéto, prosím Pána Boha, aby naplnil všechny touhy tvého širokého zlatého srdce, aby tě zasáhl ohněm své lásky, abys pod jejími božskými paprsky rostla, rozvíjela se a aby ve stínu tvých velkých bílých okvětních lístků mohla rozevřít svůj něžný květ i další květinka drahá mému srdci!

Jak je tvoje Bětuška rozkošná! Včera v náruči zářící babičky mi udělila nejrůznější milosti a poslala mi políbení od maminky. Potom chtěla, abych slyšela její krásný hlásek, a tak křičela, co mohla, ale babička ji tak dobře chovala, že usnula. Byla tak milá se zavřenýma očima a rukama zkříženýma na srdci.

Rozesmála jsem naši ctihodnou Matku, když jsem jí říkala, že má neteř je „adorantka". To je její oficium: „Dům Boží." Markétko moje drahá, vezmi svého andílka do náruče, dej si její ruce kolem sebe a řekni jí, ať ti dá políbení pro tu druhou Bětku, která pro tebe má skoro mateřské srdce. S Bohem, ať ti On sám řekne všechno, co z mé duše stoupá k tvojí.

 

Tvoje Alžběta od Trojice, n. k. ř.[4]

 

Řekni Jiřímu spolu se srdečným pozdravem, že jeho dcera je jeho živým obrazem.


[Z francouzského originálu přeložila Alžběta Dřímalová.]   

 

Více o bl. Alžbětě od Trojice 

 

Související články:

Raoul Plus: Jsme nebem  
Alžběta od Trojice - životopis 
Alžběta od Trojice: Můj Bože, Trojice 
Lukáš Drexler: Alžběta od Trojice - recenze  

 

  Poznámky:


[1] Značka J. M. + J. T. znamená Josef, Maria, Ukřižovaný, Jan od Kříže a Terezie od Ježíše, hlavní patroni karmelitánského řádu.

[2] Volná adaptace Ž 31, 8 a 7.

[3] Jméno Markéta, ve francouzštině „Marguerite", znamená „kopretina".

[4] Tvoje sestřička Alžběta od Trojice, nehodná karmelitánská řeholnice.

 

 

[RSS]

Přečteno 1282x

další články