Nacházíte se na: Theofil > Duchovní život > Dopisy Markétě 26

Dopisy Markétě 26

bl. Alžběta od Trojice, 30.7. 2015

Poslední z dopisů rodné sestře Markétě od blahoslavené karmelitky Alžběty od Trojice (+ 1906). Alžběta sestře píše: "Prosím Ho, aby ti dal tuto lásku ke kříži, která činí světce svatými."


Úvod k dopisům 

 

D 311

[14. září 1906]

J. M. + J. T.[1]

 

Dcero moje drahá,

jsem velmi unavená, už nemám sílu držet v ruce tužku, ale nemám odvahu nechat odejít maminku, aniž bych ti poslala pár slov od srdce. Mám tě ráda víc než kdy dřív. Pokrývám tebe i andílky modlitbou a svým utrpením; můžeš čerpat z kalichu svojí Bětušky: vše, co je její, je i tvoje. Četla jsem něco tak krásného, poslouchej: „Přebýval snad Ježíš Kristus jinde než v bolesti?" Ach, dceruško, zdá se mi, že jsem nalezla své obydlí: je jím ta obrovská bolest, která byla i Mistrova, jedním slovem, je to On, muž bolesti. Prosím Ho, aby ti dal tuto lásku ke kříži, která činí světce svatými.

Napiš mi o sobě, sestřičko, tolik mám ráda příběh tvé duše.

2. října je svátek andělů strážných a budu se k tomu dni modlit krásnou novénu k andělům tvých andílků, aby na ně přiváděli ono velké světlo, jež vyzařuje Tvář Otcova, a aby tvé dcery stále kráčely ve velkém Božím jasu a byly kontemplativními jako jejich maminka.

Moc vás líbám.

 

Tvoje maminka Bětka.

 

[Z francouzského originálu přeložila Alžběta Dřímalová.]   

 

Více o bl. Alžbětě od Trojice 

 

Související články:

Raoul Plus: Jsme nebem  
Alžběta od Trojice - životopis 
Alžběta od Trojice: Můj Bože, Trojice 
Lukáš Drexler: Alžběta od Trojice - recenze  

 

  Poznámky:

[1] Značka J. M. + J. T. znamená Josef, Maria, Ukřižovaný, Jan od Kříže a Terezie od Ježíše, hlavní patroni karmelitánského řádu.

[RSS]

Přečteno 908x

další články